Вторая работа - ВНЖ со свободным доступом на рынок труда

Здравствуйте,

У меня (ВНЖ) трудовая карта со свободным доступом на рынок труда (не дуальная) и я работаю на полную ставку 40 часов/неделя. Могу ля войти в трудовой договор с другой фирмой на пол ставки 20 (часов)? Менять часы на основной работе не собираюсь. Должен ли я оповещать МВД?

Спасибо.

С уважением.

Рекомендованные сообщения

Гость

@Moneta если вы уверены в том, что у вас свободный доступ, то оповещать не нужно.

@Miroxy, да уверен. Есть диплом ВУЗа. Не знаете, кроме оповещения, законно ли это в целом? Получается буду работать больше 40 часов в неделю. И с двух источников будут платится налоги и социалка. Спасибо!

5 минут назад, Miroxy сказал:

То оповещать не нужно.

Нужно!!!

Cizinci s volným přístupem na trh práce

Pro držitele zaměstnaneckých karet, jež mají volný přístup na trh práce v České republice (§ 98 zákona č. 435/2004 Sb., o zaměstnanosti, ve znění pozdějších předpisů), anebo musí mít povolení k zaměstnání, kteří hodlají změnit zaměstnavatele, pracovní zařazení, nebo být zaměstnání na další pracovní pozici u stejného nebo dalšího zaměstnavatele, výše uvedené informace neplatí.

Tito cizinci jsou povinni změnu oznámit do tří pracovních dnů ode dne, kdy k této změně došlo, a to nejlépe na tiskopisu s názvem "Formulář pro oznámení cizince se zaměstnaneckou kartou o ukončení pracovního poměru, změně pracovního zařazení, změně zaměstnavatele nebo zaměstnání na další pracovní pozici nebo u dalšího zaměstnavatele".

1 минуту назад, Moneta сказал:

Законно ли это в целом?

Законно

Наверх
  • Создать...